Mi a megoldóképlet?2018. ápr. 23. 13:52
1/2 anonim válasza:
A szabadesés egyenletesen gyorsuló mozgás.
2/2 anonim válasza:
> „Mi a megoldóképlet?”
h = g/2*t^2… (Legalábbis, ha a közegellenállást elhanyagoljuk.)
Az utolsó τ = 3 s előtt összesen
h = g/2*t^2
utat tett meg,
a teljes útja pedig
H = g/2*T^2.
Ugye T = t + τ, és 1 – h/H = η = 0,52.
Az egyenletrendszert megoldjuk:
h/H = t^2/T^2 = (T – τ)^2/T^2,
1 – h/H = 1 – (T – τ)^2/T^2 = η,
2*τ/T – τ^2/T^2 = η,
η*T^2 – 2*τ*T + τ^2 = 0,
T12 = τ*(1 ± sqrt(1 – η))/η,
H12 = g/2*T12^2 = g*τ^2/(2*η^2)*(1 ± sqrt(1 – η))^2 = …
Tessék ellenőrizni, hogy mi a megoldások fizikai jelentése, és kiválasztani a jó(ka)t. (Illetve, hogy nem számoltam-e el valamit.)