Egy derékszögű háromszög egyik szöge 30 fok, átfogója 10cm. Mekkorák az oldalai?

Addig eljutottam hogy a belső szögei 30, 90 és 60 fokosak.
2018. ápr. 22. 09:46
 1/3 anonim ***** válasza:
2018. ápr. 22. 10:01
 2/3 anonim ***** válasza:
Ezt szögfüggvények nélkül is lehet. Próbáld ki, mi lesz, ha tükrözöd a hosszabbik befogójára.
2018. ápr. 22. 10:05
 3/3 anonim ***** válasza:

Ezt úgy tudod elképzelni, hogy a háromszöged épp olyan, mint a derékszögű vonalzó, csak arányaiban kisebb.


Ismeretes, hogy 30 foknál a kisebbik befogó félakkora mint az átfogó, azaz most 5cm.

A másik befogót pedig már pitagorasz tételből számíthatod:

gyök(10^2-5^2)=gyök75=gyök(3*25)=5*gyök3=5*1,732=...

2018. ápr. 22. 11:31