Addig eljutottam hogy a belső szögei 30, 90 és 60 fokosak.2018. ápr. 22. 09:46
2/3 anonim válasza:
Ezt szögfüggvények nélkül is lehet. Próbáld ki, mi lesz, ha tükrözöd a hosszabbik befogójára.
3/3 anonim válasza:
Ezt úgy tudod elképzelni, hogy a háromszöged épp olyan, mint a derékszögű vonalzó, csak arányaiban kisebb.
Ismeretes, hogy 30 foknál a kisebbik befogó félakkora mint az átfogó, azaz most 5cm.
A másik befogót pedig már pitagorasz tételből számíthatod:
gyök(10^2-5^2)=gyök75=gyök(3*25)=5*gyök3=5*1,732=...