Ugyanakkora 2 m/s kezdősebességgel vízszintesen elindítunk egy 0,5 kg és egy 2 kg tömegű fahasábot. Mekkora úton állnak meg a testek ha a súrlódási együttható 0,2? Függ-e a két test tömegétől?


2018. ápr. 8. 20:27
 1/1 anonim ***** válasza:

Feredő = m*a


Most egy erő van a súrlódás, ez lesz maga az eredő erő.

F súrlódás = m*g*nű

m*a = m*g*nű

a = g*nű


Látszik, hogy nem függ a gyorsulás, vagyis jelen esetben a lassulás mértéke a tömegtől! Tehát egyforma úton fognak megállni.

a= 10*0,2 = 2m/s^2


v = v0-a*t képletből:

0= 2-2*t

t=1s


A megtett út:

s = v*t - a/2*t^2

s = 2*1 - 2/2*1 = 1m

2018. ápr. 9. 10:10