Mekkora a test sebessége 3m út megtétele után, ha 8 m/s sebességgel indítjuk el, és 0,25 a súrlódási együttható?

Megköszönném ha valaki leírná, hogy jön ki a végeredmény. (7 m/s)

2017. nov. 1. 14:29
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

A test egyenletesen lassul a súrlódás miatt.


Először számoljuk ki a gyorsulás mértékét:

Fs = nű * m * g


És Fs = m*a


Azaz

nű * m * g = m*a

a = nű*g

a = 0,25*10 = 2,5 m/s^2


Számoljuk ki mennyi idő alatt tette meg a 3 métert:



s = v0*t-a/2*t^2


Ez egy másodfokú egyenlete, amiből kijön a t.


3 = 8t - 1,25t^2


Ebből:

t1 = 0,4

t2=6

A t2 = 6 nem jó megoldás, mert addigra már megállt a test.


Tehát t = 0,4


A sebessége a testnek:


vt = v0-a*t = 8 - 0,4*2,5 = 7 m/s

2017. nov. 1. 14:38