Megköszönném ha valaki leírná, hogy jön ki a végeredmény. (7 m/s)2017. nov. 1. 14:29
1/1 anonim válasza:
A test egyenletesen lassul a súrlódás miatt.
Először számoljuk ki a gyorsulás mértékét:
Fs = nű * m * g
És Fs = m*a
Azaz
nű * m * g = m*a
a = nű*g
a = 0,25*10 = 2,5 m/s^2
Számoljuk ki mennyi idő alatt tette meg a 3 métert:
s = v0*t-a/2*t^2
Ez egy másodfokú egyenlete, amiből kijön a t.
3 = 8t - 1,25t^2
Ebből:
t1 = 0,4
t2=6
A t2 = 6 nem jó megoldás, mert addigra már megállt a test.
Tehát t = 0,4
A sebessége a testnek:
vt = v0-a*t = 8 - 0,4*2,5 = 7 m/s