Megoldanátok ezt a pár fizika feladatot? TERMODINAMIKA. A-B-C-D választós + 2 db számolós.


Kérlek titeket segítsetek! :)


1. Melyik állapotváltozáson tekinthető az ideális gáz fajhője végtelennek? (Q=c*m*∆T)


A: Izoterm B: Izobár C: Izochor D: Adiabatikus



2. Melyik állapot adiabatikus?


A: Forrón lezárt lekvárosüveg teteje behorpad

B: Gázrugós szék ülőrészét felemeljük

C: Biciklipumpa szelepe felmelegszik pumpálás során

D: Félig üres pillepalack hűtőben behorpad



3. Állandó tömegű ideális gázzal 200 J hőt közölnek, a gáz kitágul 500 J munkát végezve. Mi történik a hőmérséklettel?


A: Csökken B: Nem változik C: Növekszik



4. Melyik folyamat jár hőfelvétellel a vizsgált test számára?


A: Hó napsütésben elolvad B: A gőz lecsapódik a csempén

C: Tűzhelyen felejtett edényben forr a víz

D: Vizet jégkockává fagyasztanak



5. A nyomás növekedésével a víz olvadáspontja...


A: Változatlan marad B: Egyre alacsonyabb lesz C: Egyre magasabb lesz



6. Melyik jelenségek irreverzibilisek?


A: Egy labda vákuumban tökéletesen pattog a talajon

B: Ideális inga egyet leng vákuumban

C: Jégkocka elolvad üdítőben

D: Cukor eloldódik a teában


7. 2 dkg tömegű 1000°C hőmérsékletű acél csigafúrót 3 dl 20°C hőmérsékletű vízbe helyezünk. Ha eleget várunk mekkora lesz a csigafúró hőmérséklete? (Cvas=450 J/kgK, Cvíz=4200 J/kgK)


8. Mennyi 100°C-os gőzt vezessünk 2 dl 20°C-os kávéba hogy 60°C-os kávét ihassunk? (a kávét tekintsük víznek. Cvíz=4200J/kgK. A víz forráshője 2260 kíj/kg)


Előre is köszönöm a segítségeket! :)



2018. ápr. 5. 16:11
 1/1 anonim ***** válasza:

1. A

2. C

3. A

4. A

5. B

6. C

7. M*c*ΔT1=m*c*ΔT2

0.02*450*(1000-Tközös)=0.3*4200*(Tközös-20) --> Tközös= 26.95°C

8. M*c*ΔT=Lf*m

0.2*4200*40=2260000*m --> m= 0.015 kg

ρ=m/V -> 1000=0.015/V --> V=15cm³ Nem tudom hogy a mennyi kérdés a tömegére vagy a térfogatára vonatkozott-e

2018. máj. 11. 11:35