Mekkora a felhasznált anyag lineáris hőtágulási együtthatòja,? Ha a belőle elkészült síndarab hossza 15 C (Fokon) 55mm 10 C (fokon) 3 cm.


2018. ápr. 4. 10:12
 1/1 anonim ***** válasza:
α = Δl / (l0 * ΔT) = 25 mm / ( 30 mm * 5 K) = 0,025 m / (0,03 m * 5 K) = 0,025 m / 0,15 mK) = 0,167 1/K
2018. ápr. 4. 10:23