K=28dm
Alfa=32’18’
Beta=43’24’
Oké,kiszámolom a harmadik szöget, de utána? Hiába fejezem ki a kerületből az egyik oldalt utána nem tudom mivel folytassam... szinusz tétel, koszinusz tétel? Tanácstalan vagyok, nem kell megoldani csak,hogy indulhatnék el?
2018. márc. 30. 14:41
1/2 anonim válasza:
Szinusztétel.
b / sin β = a / sin α ==> b = (sin β / sin α) * a
c / sin γ = a / sin α ==> c = (sin γ / sin α) * a
a + (sin β / sin α) * a + (sin γ / sin α) * a = 28 dm
Innen egyszerű.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2018. márc. 30. 14:56