Adott egy háromszög kerülete meg,2 szöge, ebből hogy számoljuk ki az oldalakat?


K=28dm

Alfa=32’18’

Beta=43’24’



Oké,kiszámolom a harmadik szöget, de utána? Hiába fejezem ki a kerületből az egyik oldalt utána nem tudom mivel folytassam... szinusz tétel, koszinusz tétel? Tanácstalan vagyok, nem kell megoldani csak,hogy indulhatnék el?



2018. márc. 30. 14:41
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szinusztétel.

b / sin β = a / sin α ==> b = (sin β / sin α) * a

c / sin γ = a / sin α ==> c = (sin γ / sin α) * a


a + (sin β / sin α) * a + (sin γ / sin α) * a = 28 dm


Innen egyszerű.

2018. márc. 30. 14:52
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2018. márc. 30. 14:56