2012. jún. 26. 21:05
1/3 anonim válasza:
Ebből tudod az r-t (5), a 2T marad 2T, a kerület 20.
5 = 2T/20 - ha szorzod 20-szal és osztod 2-vel, akkor 100 = 2T, T = 50 - ez alapján a Terület = 50 cm^2
2/3 Cuprum válasza:
ilyen esetben érdemes ha megjegyzed, hogy T=r*s..
ahol ,,s" a félkerület
de ez csak egy tipp:)
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. jún. 26. 23:15