2012. jún. 26. 21:05
 1/3 anonim ***** válasza:

[link]


Ebből tudod az r-t (5), a 2T marad 2T, a kerület 20.


5 = 2T/20 - ha szorzod 20-szal és osztod 2-vel, akkor 100 = 2T, T = 50 - ez alapján a Terület = 50 cm^2

2012. jún. 26. 21:16
 2/3 Cuprum válasza:

ilyen esetben érdemes ha megjegyzed, hogy T=r*s..

ahol ,,s" a félkerület

de ez csak egy tipp:)

2012. jún. 26. 21:54
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. jún. 26. 23:15