Határozzuk meg a háromszög területét, ha egyik oldala a, a rajta fekvő szögek pedig 30° és 45°. Hogy kell?

2012. márc. 28. 19:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Kinyitod a függvénytáblát a háromszögnél.


Kiszámolod az egyik további oldalt szinusz-tételből.


Utána használod azt a területképletet, hogy

T=a*b*sin(gamma)/2

gamma itt a közrezárt szöget jelenti.


Ha nem tanultatok még szögfüggvéneket, akkor szólj, és mondok más megoldást.

2012. márc. 28. 19:25
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem tanultunk még szögfüggvényeket.
2012. márc. 28. 19:33
 3/3 anonim ***** válasza:

Jó, akkor azt kell csinálni, hogy behúzod az "a" oldalhoz tartozó magasságot.

Legyen BC az a oldal és T a talppont.

BT és TC szakaszokra van osztva az alap.


Ez két derékszögű háromszögre osztja a háromszöget, az egyiknek 45-45 fokosak a szögei, vagyis BT=m.


A másik háromszög szögei 30 és 60 fok. Ami egy nevezetes háromszög, méghozzá egy szabályos háromszög fele. TC az gyök(3)*m lesz.


Vagyis a=m+gyök(3)*m innen m=a/(1+gyök(3))


A háromszög területe a*m/2

beírva m-t

a*a/2/(1+gyök(3))

2012. márc. 28. 19:38