2012. márc. 28. 19:21
1/3 anonim válasza:
Kinyitod a függvénytáblát a háromszögnél.
Kiszámolod az egyik további oldalt szinusz-tételből.
Utána használod azt a területképletet, hogy
T=a*b*sin(gamma)/2
gamma itt a közrezárt szöget jelenti.
Ha nem tanultatok még szögfüggvéneket, akkor szólj, és mondok más megoldást.
2/3 A kérdező kommentje:
Nem tanultunk még szögfüggvényeket.
2012. márc. 28. 19:33
3/3 anonim válasza:
Jó, akkor azt kell csinálni, hogy behúzod az "a" oldalhoz tartozó magasságot.
Legyen BC az a oldal és T a talppont.
BT és TC szakaszokra van osztva az alap.
Ez két derékszögű háromszögre osztja a háromszöget, az egyiknek 45-45 fokosak a szögei, vagyis BT=m.
A másik háromszög szögei 30 és 60 fok. Ami egy nevezetes háromszög, méghozzá egy szabályos háromszög fele. TC az gyök(3)*m lesz.
Vagyis a=m+gyök(3)*m innen m=a/(1+gyök(3))
A háromszög területe a*m/2
beírva m-t
a*a/2/(1+gyök(3))