2015. febr. 7. 21:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Derékszögű háromszög esetén:

sinβ=szemközti befogó/átfogó

sinβ=3/5=a/15=9/15

a=9


9^2+b^2=15^2

81+b^2=225

b^2=225-81=144

b=12

2015. febr. 7. 22:02
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi
2015. febr. 7. 23:38
 3/3 anonim ***** válasza:

Háát... a szokásos/szabványos jelölés esetén:

β szög a B csúcsban, a "b" oldallal szemközt van, tehát BC az "a" oldalt/befogót jelenti.

[link]

Így a befogók 15, 20, az átfogó 25 lenne.

2015. febr. 8. 00:01