2015. febr. 7. 21:42
1/3 anonim válasza:
Derékszögű háromszög esetén:
sinβ=szemközti befogó/átfogó
sinβ=3/5=a/15=9/15
a=9
9^2+b^2=15^2
81+b^2=225
b^2=225-81=144
b=12
2/3 A kérdező kommentje:
köszi
2015. febr. 7. 23:38
3/3 anonim válasza:
Háát... a szokásos/szabványos jelölés esetén:
β szög a B csúcsban, a "b" oldallal szemközt van, tehát BC az "a" oldalt/befogót jelenti.
Így a befogók 15, 20, az átfogó 25 lenne.