2013. máj. 11. 13:57
1/2 anonim válasza:
Ha a háromszög oldalaira érvényes, hogy a<b<c, akkor
tgα = b/a
vagyis írható, hogy
b/a = 3/2
a*b = 48
Két egyenlet a két ismeretlenhez bőven elegendő a megoldáshoz. :-)
2/2 anonim válasza:
alfa=56,3099 fok, gamma=90 fok, béta=33,69 fok, a/sin alfa=b/sin beta ebbol a= b*(sin alfa/sin beta), terulete=24, vagyis 24=(a*b)/2 mivel derekszogu, tehat 24=b*(sin alfa/sin beta)*b
24=1,5 b^2
b^2=16
b=4
tg alfa=a/b
a=b*tg alfa
a=6