Segítsetek! Előre is köszi!2013. febr. 27. 16:57
1/2 BKRS válasza:
1/(a+b+c-c) + 1/(a+b+c-b) = 3/(a+b+c)
1/(a+b) + 1/(a+c) = 3/(a+b+c)
Megszorozva (a+b+c)(a+b)(a+c)-vel:
a²+ab+ac+ac+bc+c² + a²+ab+ac+ab+b²+bc = 3a²+3ab+3ac+3bc
c²+ b² = a²+ bc
a² = b² + c² - bc
Viszont tudjuk, hogy
a² = b²+c² -2bc*cos(α)
vagyis -2cos(α) = -1
cos(α)=1/2
α=60
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2013. febr. 27. 18:34