Hogyan kell megoldani?2018. márc. 26. 19:25
1/3 anonim válasza:
Szia4
Lett valami előrelépés az ügyben?
2/3 A kérdező kommentje:
Szia nem
2018. márc. 30. 20:58
3/3 anonim válasza:
Szia!
Az m tömegű testre Fg=m*g függőleges irányú súlyerő hat. A súrlódási erő ezért (ha g=10m/s^2):
Fs=műnull*Fg azaz:
Fs=0,25*m*10
Fs=2,5*m
Ez az erő lassítja a testet ezért írhatjuk fel az F=m*a képletet. Ez azonban a fentebb kiszámolt Fs-erővel lesz egyenlő :
m*a=2,5*m /m-el egyszerűsítve
a=2,5m/s^2
Ha v=10m/s akkor a kérdés az, hogy mennyi idő alatt lassul le 0-ra. Ehhez a v=a*t képletet kell használni.
10m/s=2,5m/s^2*t. Innen t=4s
Mekkora utat tesz meg ez alatt?
Most kivonni kell a képletben mert lassul.
s=v0*t - a*t^2/2
s=10*4 - 2,5*16/2
s=40-20=20m
Ha felteszed, hogy ez olyan mintha gyorsulna de v0= -ról, akkor is kijön a kért távolság:
s=a*t^2/2
s=2,5*16/2=20m