Határozd meg:- a rendszer ütközés utáni sebességét,
- az ütközés alatt elveszett mozgási energiát
2018. márc. 8. 14:57
1/1 anonim válasza:
I1 = 0,02 kg * 0,01 m/s = 0,0002 kgm/s
I2 = 0,01 kg * 0 m/s = 0
Összlendület = 0,0002 kgm/s
A lendület-megmaradás a rugalmatlan ütközésre is érvényes, tehát a rendszer lendülete 0,0002 kgm/s lesz az ütközés után. Ha ezt elosztjuk a rendszer tömegével, megkapjuk a sebességet.
v = I / m = 0,0002 kgm/s / 0,03 kg = 0,00667 m/s
Az ütközés előtti mozgási energia: m/2 * v² = 0,01 kg * 0,0001 m²/s² = 0,000 001 J
Az ütközés után: 0,0015 kg * 0,000 044 m²/s² = 0,000 000 066 J
0,000 001 J - 0,000 000 066 J = 0,000 000 934 J
Ennyi "veszett el".