Egy m=0. 02 kg tömegű test v=0. 01 m/s sebességgel halad, és rugalmatlanul ütközik az m=0. 01 kg tömegű, nyugalomban levő testtel?


Határozd meg:- a rendszer ütközés utáni sebességét,

- az ütközés alatt elveszett mozgási energiát


2018. márc. 8. 14:57
 1/1 anonim ***** válasza:

I1 = 0,02 kg * 0,01 m/s = 0,0002 kgm/s

I2 = 0,01 kg * 0 m/s = 0

Összlendület = 0,0002 kgm/s


A lendület-megmaradás a rugalmatlan ütközésre is érvényes, tehát a rendszer lendülete 0,0002 kgm/s lesz az ütközés után. Ha ezt elosztjuk a rendszer tömegével, megkapjuk a sebességet.

v = I / m = 0,0002 kgm/s / 0,03 kg = 0,00667 m/s


Az ütközés előtti mozgási energia: m/2 * v² = 0,01 kg * 0,0001 m²/s² = 0,000 001 J

Az ütközés után: 0,0015 kg * 0,000 044 m²/s² = 0,000 000 066 J

0,000 001 J - 0,000 000 066 J = 0,000 000 934 J

Ennyi "veszett el".

2018. márc. 8. 15:51