2018. febr. 6. 16:46
1/2 sharkxxx válasza:
A szögsebesség képlete:
omega = 2*Pi/T
ahol:
omega - Szögsebesség.
T - Periódusidő, egy kör megtételéhez szükséges idő.
Ebből a képletből kiszámoljuk a T periódusidőt:
T = 2*Pi/omega
Behelyetesítjük az omega helyébe a 10 1/s értéket, és kiszámoljuk az eredményt:
T = 2*Pi/10[1/s]
T = 2*3,14/10[1/s]
T = 0,628[s]
2/2 Hominida válasza:
Kiegészítésként néhány szó: a 10 1/s értékű szögsebesség azt jelenti, hogy a test másodpercenként 10 radiánnyi szöget jár be a középpont körül. Egy teljes kör mindig 2π radiánnal egyenlő, azaz 2·3,141=6,282 radiánnal. 1 másodperc most 10 radián, T másodperc 6,282 radián, arányosságként 1:10=T:6,282, és T a periódusidő, másodpercben. T=0,628 s. Ennyi idő alatt tesz meg a test egy kört. Ha ezt érted, akkor úgy sem jutsz bajba, ha a képlet nem jut eszedbe. A fizika könnyű. :-)