Tudnátok egy rövid levezetéssel segíteni a házimban? Egy test 10 1/s szögsebességű, egyenletes körmozgást végez. Mekkora a mozgás periódusideje?


2018. febr. 6. 16:46
 1/2 sharkxxx ***** válasza:
100%

A szögsebesség képlete:


omega = 2*Pi/T


ahol:

omega - Szögsebesség.

T - Periódusidő, egy kör megtételéhez szükséges idő.


Ebből a képletből kiszámoljuk a T periódusidőt:


T = 2*Pi/omega


Behelyetesítjük az omega helyébe a 10 1/s értéket, és kiszámoljuk az eredményt:


T = 2*Pi/10[1/s]

T = 2*3,14/10[1/s]

T = 0,628[s]

2018. febr. 6. 18:07
 2/2 Hominida ***** válasza:
100%
Kiegészítésként néhány szó: a 10 1/s értékű szögsebesség azt jelenti, hogy a test másodpercenként 10 radiánnyi szöget jár be a középpont körül. Egy teljes kör mindig 2π radiánnal egyenlő, azaz 2·3,141=6,282 radiánnal. 1 másodperc most 10 radián, T másodperc 6,282 radián, arányosságként 1:10=T:6,282, és T a periódusidő, másodpercben. T=0,628 s. Ennyi idő alatt tesz meg a test egy kört. Ha ezt érted, akkor úgy sem jutsz bajba, ha a képlet nem jut eszedbe. A fizika könnyű. :-)
2018. febr. 7. 13:44