Ha két szám aránya 3:4, összegük 16,1. Melyik ez a két szám?
Órán nem csináltunk ilyen feladatokat :(
2018. márc. 25. 10:47
1/5 anonim válasza:
Az 3-at és a 4-et összeadod, ennyi "egységből" fog állni a 16,1 azaz 7-ből
Aztán a 16,1-et elosztod a 7-tel, és az megadja, hogy egy "egység" mennyi.
Majd ezt az egy "egységet" beszorzod 3-al, az lesz az egyik szám.
Majd ugyanezt 4-el, és az a másik szám.
2/5 anonim válasza:
Ja nem, ez hülyeség, félreolvastam, én hibám.
3/5 anonim válasza:
3x + 4x = 16,1
7x = 16,1
x = 2,3
3 * 2,3 = 6,9
4 * 2,3 = 9,2
A két szám: 6,9 és 9,2.
5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm :D
2018. márc. 25. 10:58