Valaki tud segíteni a matek házimban?


Ha két szám aránya 3:4, összegük 16,1. Melyik ez a két szám?


Órán nem csináltunk ilyen feladatokat :(



2018. márc. 25. 10:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az 3-at és a 4-et összeadod, ennyi "egységből" fog állni a 16,1 azaz 7-ből

Aztán a 16,1-et elosztod a 7-tel, és az megadja, hogy egy "egység" mennyi.

Majd ezt az egy "egységet" beszorzod 3-al, az lesz az egyik szám.

Majd ugyanezt 4-el, és az a másik szám.

2018. márc. 25. 10:52
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja nem, ez hülyeség, félreolvastam, én hibám.
2018. márc. 25. 10:53
 3/5 anonim ***** válasza:

3x + 4x = 16,1

7x = 16,1

x = 2,3


3 * 2,3 = 6,9

4 * 2,3 = 9,2


A két szám: 6,9 és 9,2.

2018. márc. 25. 10:56
 4/5 anonim ***** válasza:
Azaz de, mégis jó :D
2018. márc. 25. 10:58
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm :D
2018. márc. 25. 10:58