Valaki segít nekem a Matek házimban?


A kád egyik csapról 20 perc alatt, a másikról 15 perc alatt töltődik meg.A lefolyót kinyitva 16 perc alatt ürül ki.Mennyi idő alatt töltődik fel,ha mindekét csapot nyitva hagyjuk,és a lefolyót is?


Előre is nagyon Köszi!!


2018. febr. 28. 17:53
 1/2 anonim ***** válasza:

1. csap 1 perc alatt 1/20 kádat tölt meg.

2. csap 1 perc alatt 1/15 kádat tölt meg.


A két csap 1 perc alatt 1/20 + 1/15 = 3/60 + 4/60 = 7/60 kádat tölt meg.


A lefolyó 1 perc alatt 1/16 kádnyi vizet ereszt le.


Ha mindkét csapot knyitjuk, és a lefolyó szabad, 1 perc alatt így változik a víz mennyisége:

7/60 - 1/16 = 28/240 - 15/240 = 13/240


1 / 13/240 = 1 * 240/13 = 240/13 = 18,46

Ennyi perc alatt telik meg a kád.

2018. febr. 28. 18:21
 2/2 anonim ***** válasza:

1.: 20 perc alatt -> 1 perc alatt 1/20-a telik meg, tehát a sebessége 1/20 ( = 12/240).

2.: 15 perc alatt -> 1 perc alatt 1/15-e telik meg, tehát a sebessége 1/15 ( = 16/240).

3.: 16 perc alatt -> 1 perc alatt 1/16-a telik meg, tehát a sebessége 1/16 ( = 15/240).

12/240 + 16/240 - 15/240 = 13/240 sebességgel töltődik fel -> 240/13 perc kell hozzá.

2018. febr. 28. 18:22