Lily9912 kérdése:

Segítene nekem valaki a matek házimban?


A feladat:

Mari néninek 18 kopasznyakú és 22 kendermagos tyúkja van. A kopasznyakúak heti átlagos tojáshozama 7,2 tojás/tyúk; a kendermagos tyúkok átlagos heti tojáshozama 5,6 tojás/tyúk.


a, A heti átlagos tojáshozam hány százaléka származik a kendermagosoktól?

b, Ha a kopasznyakúak számát 50%-kal növelnénk, hány százalékkal változna a heti átlagos tojáshozam?

c, Konyak a legjobban tojó kopasznyakú átlagosan hetente 10 tojást tojt. Konyakot eladták a piacon. Ezek után mennyi lett az átlagos heti tojáshozam a kopasznyakúaknál?


Előre is köszönöm a segítséget :)


2018. febr. 15. 19:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Először kiszámolod, hány tojást tojik a két csoport egy héten.

Kopasznyakúak: 18 * 7,2 = 129,6

Kendermagosak: 22 * 5,6 = 123,2

Összesen: 252,8


a) 123,2 / 252,8 = ?


b) Növelés: 0,5 * 18 = 9 kopasznyakú.

9 kopasznyakú 9 * 7,2 = 64,8 tojást tojik egy héten.

64,8 / 252,8 = ?


c) Konyak nélkül 17 kopasznyakú 129,6 - 10 = 119,6 tojást tojik.

119,6 / 17 = ?

2018. febr. 15. 20:10
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! :)))
2018. febr. 15. 20:28