Feladat: Adott az x2(négyzet)+y2(négyzet)-12x-12y+62=0 egyenletű kör, amely egy négyzet beírható köre, ami érinti a négyzet mind a négy oldalát. Az egyik érintési pont az E(7;3) pont.Határozd meg a négyzet csúcsainak koordinátáit.2018. márc. 23. 10:12
1/1 anonim válasza:
A kör egyenlet másképp:
(x-6)² + (y-6)² - 10 = 0
(x-6)² + (y-6)² = 10
Innen látszik, hogy a kör középpontja (6;6), a kör sugara pedig GYÖK(10).
A többit meghagyom neked.