A (G, s, t, c) hálózatban az egyik él, e kapacitása c (e) = x. A többi él kapacitása állandó, nem függ x-től. Legyen M (x) a maximális folyam nagysága x függvényében. Tudjuk, hogy M (1) = 1, M (100) = 10. Határozzuk meg M (2) értékét?


2018. márc. 22. 07:21
 1/1 dq ***** válasza:

Elég megindokolni, hogy M(x) tetszőleges gráfra olyan alakú, hogy x=0-tól x=K-ig 1 meredekségű, és x>=K esetén konstans. (Ahol K valami, gráftólfüggő konstans.)

(Lehet, hogy az indoklásban segíthet valami tétel is; de talán a nélkül sem bonyolult.)


Ekkor M(2) = M(1) + 1 = 2 fog adódni.

2018. márc. 22. 11:37