2018. márc. 22. 07:21
1/1 dq válasza:
Elég megindokolni, hogy M(x) tetszőleges gráfra olyan alakú, hogy x=0-tól x=K-ig 1 meredekségű, és x>=K esetén konstans. (Ahol K valami, gráftólfüggő konstans.)
(Lehet, hogy az indoklásban segíthet valami tétel is; de talán a nélkül sem bonyolult.)
Ekkor M(2) = M(1) + 1 = 2 fog adódni.