Alexa55555 kérdése:

Egy 20kg tömegű test álló helyzetből indulva állandó nagyságú erő hatására 5s alatt 40m utat tesz meg. Mekkora a gyorsítóerő nagysága? Az eredmény 64N. Nekem 32jön ki. Mikor mit ér miért kell megszorozni kettővel? Meg persze hogyan?


2017. dec. 9. 18:35
 1/1 anonim ***** válasza:

Az erő nagysága állandó, tehát egyenletesen gyorsul, azaz a megtett útjára

s = a/2*t^2 + v0*t.

Az is megvan, hogy v0 = 0, tehát

a = 2*s/t^2.


Az erőről pedig Newton II. törvényéből tudjuk, hogy

F = m*a = 2*m*s/t^2 = 64 N.

2017. dec. 9. 19:05