A feladat így szól:

Rómeó és Júlia megpillantják egymást, amikor távolságuk 60 méter. Elkezdenek egymás felé futni. Rómeó 5 m/s ; Júlia 3 m/s sebességgel. Hány másodperc múlva találkoznak?

Ebből hogy lehet felírni egyenletet, és megoldani?



2018. márc. 17. 14:18
 1/8 anonim ***** válasza:
5m/s + 3m/s = 8m/s sebességgel közelítenek egymás felé.
2018. márc. 17. 14:32
 2/8 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, de ez hülyeség.

A tanárúr ezt nem fogja elfogadni.

Ezt az "egyenletet" NEM lehet megoldani.

2018. márc. 17. 15:15
 3/8 anonim ***** válasza:

Pedig ennyi az egész, 8m/s sebességgel közelednek egymás felé, 60 métert kell megtenniük. 60/8 = 7,5 másodperc múlva találkoznak.

Miért hülyeség?

2018. márc. 17. 15:32
 4/8 Angelo84 ***** válasza:
100%

Az első válaszoló mindössze arra akart rávilágítani, hogy ha közelednek egymás felé, akkor az azt jelenti, hogy másodpercenként 8 méter csökken a távolságuk...Tehát nem hülyeség amit írt, valószínűleg arra akart sarkallani téged, hogy Te is gondolkodj egy picit, mert abból meg meg tudod oldani a feladatot...de akkor itt van egyenletben hogyan néz ki:


5x+3x=60


ahol 5 és 3 a sebesség, x az idő, hiszen mindketten ugyanannyi időt fognak menni, és ugye tudjuk, hogy sebesség szorozva idő egyenlő a távolsággal...nyilván az egyenként megtett távolságok összege a 60 lesz, hiszen annyi köztük az út.

2018. márc. 17. 15:32
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Ennek aztán fog örvendezni tanárbácsi!

2018. márc. 17. 15:37
 6/8 A kérdező kommentje:

Még van egy!

Tudtok segíteni?

András így szól Bélához: "Adj nekem 1 forintot, és akkor kétszer annyi pénzem lesz

mint neked!" Béla erre azt válaszolja: "Adj te neked 5 forintot, s akkor ugyanannyi

pénzem lesz mint neked!" Hány forintjuk volt külön-külön?

2018. márc. 17. 15:40
 7/8 Angelo84 ***** válasza:

Házifeladat-megoldó automata jelentkezik, kérem dobjon be érmét...:D


Szóval gondolkodj egy picit...azt mondja Béla Andrásnak, hogy adj egy 5-öst, és akkor ugyanannyi pénzünk lesz...ez mit jelent? Azt jelenti, hogy ha elveszek András pénzéből 5 forintot, és azt hozzáadom Béla pénzéhez, akkor egyenlő lesz, vagyis András pénze 10 forinttal több, mint Béla pénze, tehát legyen Béla pénze x és ekkor András pénze x+10, és ezt fogjuk felírni az első állítás segítségével egyenletben:


András+1 = 2*(Béla-1)

x+10+1 = 2*(x-1)

x+11 = 2x-2

x+13 = 2x

13 = x


vagyis Béla pénze 13 forint, tehát Andrásé 10-zel több, vagyis 23 forint...

Visszaellenőrizve:


13-ból levonunk 1-et, lesz 12, és ezt az egyet hozzáadjuk a 23-hoz, amiből lesz 24...jéé ez tényleg 2-szer annyi...

Illetve a 23-ból levonunk 5-öt, lesz 18, és a 13-hoz hozzáadjuk ezt az 5-öt, lesz 18...jééé ugyanannyi. :)

2018. márc. 17. 15:58
 8/8 Angelo84 ***** válasza:

Csak, hogy értsd, miért több András pénze 10 forinttal, amikor András ad Bélának 5 forintot:


András-5 = Béla+5

András = Béla+10


Ezért, ha Béla pénze x, akkor Andrásé x+10.

2018. márc. 17. 18:09