Számítsd ki a négyzet alapú gúla térfogatát (V) és felszínét (A), ha az alaplap oldala (?) 16 cm , a gúla magassága 21 cm.
(V=Ta·M/3)
(A=Ta+Tp)
2018. márc. 15. 18:22
1/3 anonim válasza:
>Négyzet alapú< gúla. A négyzetnek négy egyenlő oldala van, arra vonatkozik a 16cm.
2/3 sharkxxx válasza:
a = 16 cm (alaplap oldala, alapél)
M = 21 cm (testmagasság)
m = ? cm (oldalmagasság)
V = ? cm^3 (térfogat)
A = ? cm^2 (felszín)
------ ------ ------
m = gyök(M^2 + (a/2)^2) = gyök(21^2 + (16/2)^2) = gyök(441 + 64) = gyök(441 + 64) = 22,4722 cm
V = a*a*M/3 = 16*16*21/3 = 1792 cm^3
A = a*a + 4*a*m/2 = 16*16 + 4*16*22,4722/2 = 975,1104 cm^2
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2018. márc. 15. 19:18