Számítsd ki a négyzet alapú gúla térfogatát (V) és felszínét (A), ha az alaplap oldala (?) 16 cm , a gúla magassága 21 cm.


(V=Ta·M/3)

(A=Ta+Tp)



2018. márc. 15. 18:22
 1/3 anonim ***** válasza:
>Négyzet alapú< gúla. A négyzetnek négy egyenlő oldala van, arra vonatkozik a 16cm.
2018. márc. 15. 18:49
 2/3 sharkxxx ***** válasza:

[link]


a = 16 cm (alaplap oldala, alapél)

M = 21 cm (testmagasság)

m = ? cm (oldalmagasság)

V = ? cm^3 (térfogat)

A = ? cm^2 (felszín)

------ ------ ------

m = gyök(M^2 + (a/2)^2) = gyök(21^2 + (16/2)^2) = gyök(441 + 64) = gyök(441 + 64) = 22,4722 cm

V = a*a*M/3 = 16*16*21/3 = 1792 cm^3

A = a*a + 4*a*m/2 = 16*16 + 4*16*22,4722/2 = 975,1104 cm^2

2018. márc. 15. 19:09
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2018. márc. 15. 19:18