Ennél teljesen megakadtam, egyáltalán nem értem az egészet >.<

A feladat úgy szól hogy határozzuk meg a derékszögű háromszög ismeretlen adatait ha

c=13 és p=25/13

Ugye az a és b oldalt kéne kiszámolni plusz a q-t és utána magasságtételt alkalmazni.

A válaszokat előre is köszönöm!



2018. márc. 8. 16:45
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Befogótétel: a=gyök(p*c)=gyök(25/13*13)=gyök(25)=5

Pitagorasz tétel: a^2+b^2=c^2 azaz 5^2+b^2=13^2 amiből b=12 adódik.

Befogótétel (másik): b=gyök(q*c)

12=gyök(q*13)

144=q*13

q=144/13

Magasságtétel: m=gyök(p*q)=gyök(25/13 * 144/13)=60/13

2018. márc. 8. 16:51
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Itt is megnézheted:

[link]

(az utolsó feladat)

2018. márc. 8. 17:14
 3/3 A kérdező kommentje:

Ó, hogy az a...

Ez komolyan ott volt az orrom előtt de nem esett le, kösz hogy felnyitottad a szemem XDDD :D

2018. márc. 8. 17:15