Ennél teljesen megakadtam, egyáltalán nem értem az egészet >.<
A feladat úgy szól hogy határozzuk meg a derékszögű háromszög ismeretlen adatait ha
c=13 és p=25/13
Ugye az a és b oldalt kéne kiszámolni plusz a q-t és utána magasságtételt alkalmazni.
A válaszokat előre is köszönöm!
2018. márc. 8. 16:45
1/3 anonim válasza:
Befogótétel: a=gyök(p*c)=gyök(25/13*13)=gyök(25)=5
Pitagorasz tétel: a^2+b^2=c^2 azaz 5^2+b^2=13^2 amiből b=12 adódik.
Befogótétel (másik): b=gyök(q*c)
12=gyök(q*13)
144=q*13
q=144/13
Magasságtétel: m=gyök(p*q)=gyök(25/13 * 144/13)=60/13
2/3 anonim válasza:
3/3 A kérdező kommentje:
Ó, hogy az a...
Ez komolyan ott volt az orrom előtt de nem esett le, kösz hogy felnyitottad a szemem XDDD :D
2018. márc. 8. 17:15