7. es matekházi. Segítség?

Az iskolai kosarlabdacsapat 56 pontot dobott az egyik merkőzésen. Ezt az eredményt két-és hárompontos dobásokból érte el. A csapat összesen 25-ször dobott kosarat. Hány hárompontos találatot ért el a csapat?

2017. máj. 2. 15:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha a 25 dobás mind két pontos lenne, akkor 50 pontjuk lenne. A maradék 6 pontot a három pontos dobások adták, vagyis 6 három pontos dobás, és 25-6=19 két pontos dobás volt.


Ellenőrzés:


19*2=38

6*3=18

38+18=56


Két pontos dobás: 19

2017. máj. 2. 16:18
 2/5 anonim ***** válasza:
Elnézést az utolsó sor véletlenül maradt ott.
2017. máj. 2. 16:19
 3/5 A kérdező kommentje:
Kösziiii!! Imádlak, a megmentőm vagy 😍😍😍😍
2017. máj. 2. 16:21
 4/5 anonim ***** válasza:
75%

Jó a megoldás, de itt egy matekosabb változat:


2x+3y=56 ahol a 2 a kétpontos, a 3 a hárompontos dobás, az x és az y pedig az, hogy mindezekből hány darab volt, amit egyelőre nem tudunk.


Azt is tudjuk még hogy x+y=25, mivel írja a feladat, hogy összesen 25 dobásunk volt.


Szóval eddig felírtuk ezeket:


2x+3y=56

x+y=25


Utóbbiból kilehet fejezni x-et és y-t is, fejezzük ki y-t, azt kapjuk, hogy: y=25-x


Ezt visszahelyettesíted a fölötte lévő egyenletbe, azt kapod, hogy:


2x+3(25-x)=56

Ezt megoldva kijön hogy x=19 azaz 19 két pontos dobás volt és 25-19 azaz 6 db három pontos.

2017. máj. 2. 17:19
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi💕💕💕💕💕
2017. máj. 3. 07:15