Na ez lenne az
Nagyon kéne a segítség nem voltam órán mikor vettük és mar itt szenvedek ezzel 1 órája és már a kitépett lapok tengerében úszom :(
2016. nov. 23. 21:14
1/14 Arp Du válasza:
A másodfokú egyenlet megoldóképletet tudod használni, behelyettesíteni és végig kiszámolni?
Diszkrimináns-t tudod hogy számolják?
3/14 anonim válasza:
4/14 A kérdező kommentje:
igen tudom milyen képletet kell hasznalni, de min nem csináltunk függvényt csak kiszámoltuk
2016. nov. 23. 22:58
5/14 A kérdező kommentje:
nemtom most hogy jött ki ott (utolsó válaszoló) 2.25 a pre?
2016. nov. 23. 23:01
6/14 A kérdező kommentje:
eltudnátok magyarázni lépésről lépésre?
2016. nov. 23. 23:03
7/14 Arp Du válasza:
Ahol a függvény=0 (ahol az x tengelyt metszi a görbéje) az a megoldás, az egyenletben is az van hogy =0. ha nem metszi akkor nincs megoldás, de p-t tudod változtatni lent.
9/14 A kérdező kommentje:
jaa, de nem ilyen fügvényes /grafikonos volt semmi ilyet nem csináltunk
2016. nov. 23. 23:42
10/14 Arp Du válasza:
szép, ne az egész zöld görbét figyeld, ha egyszerű megoldás a p változtatásával
a)p=-14
b)p=1,125 1 megoldás
c)p>1,125 nincs megoldás
d)p<1,125 2 megoldás
a) behelyettesíted: megoldóképlet=-2 mindkét esetet (+/-) külön kiszámolod, p=? (csak az egyik esetnél tud -2 lenni)
b) Diszkrimináns: D=b^2-4ac=9-8p
9-8p=0
c) 9-8p<0 (gyök alatt nem lehet negatív)
d) 9-8p>0