Nem értem a matekházi valaki elmagyarázza? (Diszkrimináns) (SOS)


Na ez lenne az

[link]

Nagyon kéne a segítség nem voltam órán mikor vettük és mar itt szenvedek ezzel 1 órája és már a kitépett lapok tengerében úszom :(



2016. nov. 23. 21:14
1 2
 1/14 Arp Du ***** válasza:

A másodfokú egyenlet megoldóképletet tudod használni, behelyettesíteni és végig kiszámolni?

Diszkrimináns-t tudod hogy számolják?

2016. nov. 23. 22:00
 2/14 Arp Du ***** válasza:
2016. nov. 23. 22:02
 3/14 anonim ***** válasza:

Az első feladatban segítek:

[link]

A többi már megy?

2016. nov. 23. 22:23
 4/14 A kérdező kommentje:
igen tudom milyen képletet kell hasznalni, de min nem csináltunk függvényt csak kiszámoltuk
2016. nov. 23. 22:58
 5/14 A kérdező kommentje:
nemtom most hogy jött ki ott (utolsó válaszoló) 2.25 a pre?
2016. nov. 23. 23:01
 6/14 A kérdező kommentje:
eltudnátok magyarázni lépésről lépésre?
2016. nov. 23. 23:03
 7/14 Arp Du ***** válasza:
Ahol a függvény=0 (ahol az x tengelyt metszi a görbéje) az a megoldás, az egyenletben is az van hogy =0. ha nem metszi akkor nincs megoldás, de p-t tudod változtatni lent.
2016. nov. 23. 23:18
 8/14 Arp Du ***** válasza:
holnapra kell?
2016. nov. 23. 23:35
 9/14 A kérdező kommentje:
jaa, de nem ilyen fügvényes /grafikonos volt semmi ilyet nem csináltunk
2016. nov. 23. 23:42
 10/14 Arp Du ***** válasza:

szép, ne az egész zöld görbét figyeld, ha egyszerű megoldás a p változtatásával

a)p=-14

b)p=1,125 1 megoldás

c)p>1,125 nincs megoldás

d)p<1,125 2 megoldás


a) behelyettesíted: megoldóképlet=-2 mindkét esetet (+/-) külön kiszámolod, p=? (csak az egyik esetnél tud -2 lenni)

b) Diszkrimináns: D=b^2-4ac=9-8p

9-8p=0

c) 9-8p<0 (gyök alatt nem lehet negatív)

d) 9-8p>0

2016. nov. 23. 23:59
1 2