Nem értem a matekházi valaki elmagyarázza? (Diszkrimináns) (SOS)


Na ez lenne az

[link]

Nagyon kéne a segítség nem voltam órán mikor vettük és mar itt szenvedek ezzel 1 órája és már a kitépett lapok tengerében úszom :(



2016. nov. 23. 21:14
1 2
 11/14 Arp Du ***** válasza:

a görbe nem kell csak az a része ami a vízszintes tengelyhez ér

[link]

2016. nov. 24. 00:30
 12/14 A kérdező kommentje:

Nem értek ebből semmit :(

mi nem igy csináltuk itt van ez a pl:

6x(a négyzeten)-px+6=0 és itt az x-nek az értéke 3

és behelyetesítettük

6*3(négyztetten-p3+6=0

54-p3+6=0

60-p3=0

60=p3

20=p


Jó és itt ezután hogy kell hogy

D<0

D>0

D=0

2016. nov. 24. 08:45
 13/14 Arp Du ***** válasza:

1.ha az egyenlet egyik gyöke más szóval megoldása x=-2

2*(-2)^2 -3*(-2) +p =0

2*4 +6 +p =0

p= -14


A diszkrimináns a megoldóképletnek ez a része: b^2-4ac

ebben a feladatban b=-3 a=2 c=p

D= (-3)^2 -4*2*p= 9 -8*p

b) egy valós gyöke van

D = 0

9-8p = 0

9 = 8p

9/8 = p


c) nincs valós gyöke

D < 0

9-8p < 0

9 < 8p

9/8 < p


d)

D > 0

2016. nov. 24. 13:15
 14/14 Arp Du ***** válasza:

6x(a négyzeten) -p*x +6 =0

a=6 b=-p c=6

D= p^2 -4*6*6= p^2 -144


D<0? nincs valós megoldása

p^2 -144 <0

p^2 <144

√(p^2) <√144

√(p^2) <12

probléma: √(p^2)= |p| abszolútértéke (pl. √((-2)^2)=2)

|p| <12

p 0-tól való távolsága <12

-12 <p< +12

2016. nov. 24. 13:41
1 2