Vili óráján a nagymutató és a másodperc mutató hossza is 1,2 cm. Mekkora utat tesz meg? :


a) a nagymutató b) a másodpercmutató hegye egy nap alatt?

Mennyi ideig tartana, amíg a mutatók hegye megtenné a maratoni távot? (A maratoni táv 42 195 m)


Kérlek segítsetek, nem értem ezt a feladatot! (7.-és vagyok)



2018. márc. 8. 15:48
 1/2 anonim ***** válasza:

A nagymutató 2-szer a másodpercmutató 1440-szer fordul körbe 1 nap alatt.

Kiszámolod hogy egy kör alatt mennyit tesz meg, a kör területének a képletével(2*r*pi)

Utána kiszámolod a mutatók sebességét, és a t=s/v képlette kiszámolod az időt.

2018. márc. 8. 16:04
 2/2 anonim ***** válasza:

A kör kerülete: 2*r*π, tehát a mutató hegye egy kör alatt 2 * 1,2 cm * 3,14 = 7,54 cm utat tesz meg.


a)

A nagymutató egy óra alatt fordul körbe, tehát egy nap alatt 24 kört tesz meg. A megoldás 24 * 7,54 cm = ?


b) A másodpercmutató egy perc alatt tesz meg egy kört. 1 óra alatt 60 kört tesz meg, egy nap alatt 24 * 60 = 1440 kört. A válasz 1440 * 7,54 cm = ?


c)

Váltsd át a fenti eredményeket méterre. Ha a maratoni távot elosztod az adott eredménnyel, megkapod, hány nap alatt teszik meg a távot.

2018. márc. 8. 16:45