FIZIKA HAZI! Surlodas! Nagyon SURGOS! ?


1. A 50 N sulyu szankot vizszintes iranyban 20 N nagysagu erovel mozgatjuk allando 1 m/s2 nagysagi gyorsulassal. Mekkora a talaj es a szanko talpa kozotti surlodasi egyutthato?



2.Mekkora a csuszasi surlodasi egyutthato, ha az adott feluleten egy 250 kg tomegu ladat 500 N nagysagu erovel lehet vizszintes talajon egyenletesen tolni?



2018. márc. 5. 20:24
 1/8 anonim ***** válasza:
63%
valaki segitsen legyszi nekem is kell
2018. márc. 5. 20:28
 2/8 anonim ***** válasza:
Mi lenne ha meg tanulnátok azt a három db képletet ? https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazif..
2018. márc. 5. 20:41
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

1,

F1=m*a=mű*m*g

a tömeg kiesik csak be kell helyettesíteni.


2.

F=mű*m*g

ez még az elsőnél is könnyebb :D

ebbe is csak be kell helyettesíteni

2018. márc. 5. 20:42
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

2.

A 250 kg tömegű láda súlya 2500 N. Ennyi a nyomóerő.

Fcs = μ * Fny


500 N = μ * 2500 N

μ = 500 N / 2500 N = ?


1.

F = m * a


Az 50 N súlyú szánkó tömege 5 kg.

Ha a = 1 m/s², és m = 5 kg, akkor 5 N erőre lenne szükség a gyorsításhoz, ha nem lenne súrlódás. De 20 N erőt kell kifejtenünk, tehát 15 N a súrlódási erő.


Fcs = μ * Fny


15 N = μ * 50 N

μ = 15 N / 50 N = ?

2018. márc. 5. 20:51
 5/8 A kérdező kommentje:
Az 50 N sulyu szanko az 5 kg???
2018. márc. 5. 20:58
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Igazából 5,097 kg, ha nagyobb pontossággal szeretnél számolni.
2018. márc. 5. 21:03
 7/8 A kérdező kommentje:
Koszii. Es ezt hogy lehet kiszamolni?
2018. márc. 5. 21:12
 8/8 anonim ***** válasza:
Mint fentebb szó volt róla, F = m * g, ahol g a nehézségi gyorsulás. Ez a Föld különböző részein némileg eltérő. Sulis példáknál többnyire teljesen megfelelő a 10 m/s² érték, ha kicsit pontosabb akarsz lenni, akkor 9,81 m/s² értékkel számolj!
2018. márc. 5. 21:17