Szóval ha meglökök egy tárgyat, akkor ugye elindul, de a surlódás miatt lassul... Milyen mértékben lassul? Simán kiszámolom a gyorsulását, és "negatívnak" veszem?
/Légellenállástól per pill eltekintünk, csak a súrlódást tekintjük akadályozó tényezőnek./
2018. márc. 4. 17:03
1/3 anonim válasza:
Súrlódási erő:
Fs = nű*m*g
Más erő nincs, ezért Fs=Feredő
m*a =nű*m*g
a = nű*g
Az előjele negatív.
Mert az Fs ellentétes irányú, mint a tárgy sebessége.
2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, akkor nagyjából jól gondoltam.
2018. márc. 4. 17:11
3/3 A kérdező kommentje:
Illetve ebből a tárgy sebessége hogy számolható ki? Mármint kellene a v0, amiről lelassul a tárgy.
2018. márc. 4. 17:16