Milyen mértékben lassul egy tárgy sebessége a súrlódástól?


Szóval ha meglökök egy tárgyat, akkor ugye elindul, de a surlódás miatt lassul... Milyen mértékben lassul? Simán kiszámolom a gyorsulását, és "negatívnak" veszem?


/Légellenállástól per pill eltekintünk, csak a súrlódást tekintjük akadályozó tényezőnek./



2018. márc. 4. 17:03
 1/3 anonim ***** válasza:
60%

Súrlódási erő:

Fs = nű*m*g


Más erő nincs, ezért Fs=Feredő


m*a =nű*m*g


a = nű*g


Az előjele negatív.

Mert az Fs ellentétes irányú, mint a tárgy sebessége.

2018. márc. 4. 17:08
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, akkor nagyjából jól gondoltam.
2018. márc. 4. 17:11
 3/3 A kérdező kommentje:
Illetve ebből a tárgy sebessége hogy számolható ki? Mármint kellene a v0, amiről lelassul a tárgy.
2018. márc. 4. 17:16