Mit kell tudni a függvényekről? Meg a lineáris függvényekről?


2018. febr. 22. 15:31
 1/2 anonim ***** válasza:
83%
Mindent.
2018. febr. 22. 15:32
 2/2 Tom Benko ***** válasza:
100%

A függvény olyan reláció, amiben minden pontnak egy képe van:

((x,y)\inR)\&((x,y')\inR))\implies(y=y')

Ekkor az

y=R(x)

jelölést is alkalmazhatjuk. Lineáris egy f:A\to B függvény, ha \forall x_1,x_2\in Dom(f), \forall\alpha,\beta\in A, \alpha x_1+\beta x_2\in Dom(f) esetén f(\alpha x_1+\beta x_2)=\alpha f(x_1)+\beta f(x_2).

Lineárisnak szoktuk tekinteni a koordináta-rendszer eltolásával lineárissá tehető függvényeket is.

2018. febr. 23. 22:34