Barhogy probalom, nem sikerul.
X-2y+3z=1
2x-4y+az=3
2018. febr. 6. 18:28
1/5 anonim válasza:
Ha három (vagy négy) ismeretlenhez csak két egyenleted van, ne is próbálkozz, nem fog sikerülni.
2/5 anonim válasza:
Gondolom itt az a kérdés, hogy milyen a esetén lesznek ezek párhuzamosak, erre a megoldás az, hogy a=6 esetén.
3/5 anonim válasza:
Azt az együtthatóját a z-nek a másodikban tényleg a-nak akartad írni? Már csak a biztonság kedvéért kérdve.
4/5 anonim válasza:
Beszorzod az elsőt 2-vel:
2x-4y+6z = 2
2x-4y+az=3
Kivonod egymásból:
az-6z=1
z*(a-6)=1
Tehát, ha a=6, akkor nincs megoldás.
Ha a nem 6, akkor
z=1/(a-6)
x-2y = 1-3z
x-2y = 1-3/(a-6)
x = 2y+1-3/(a-6)
Tehát, z-re kaptunk egy fix értéket.
y független változó
x függ y-től a fenti összefüggés szerint.
(x,y,z) = (2y+1-3/(a-6), y, 1-3/(a-6))
feltéve, hogy a nem 6.
5/5 anonim válasza:
"Ha három (vagy négy) ismeretlenhez csak két egyenleted van, ne is próbálkozz, nem fog sikerülni."
Nem egészen így van, általánosságban ez az az eset, amikor végtelen sok megoldás van, egyiket meghatározva viszont adódik a többi.