Liiiz*-* kérdése:

Tudnatok segiteni ebben a linearis egyenletrendszerben?


Barhogy probalom, nem sikerul.


X-2y+3z=1

2x-4y+az=3



2018. febr. 6. 18:28
 1/5 anonim ***** válasza:
50%
Ha három (vagy négy) ismeretlenhez csak két egyenleted van, ne is próbálkozz, nem fog sikerülni.
2018. febr. 6. 18:42
 2/5 anonim ***** válasza:
Gondolom itt az a kérdés, hogy milyen a esetén lesznek ezek párhuzamosak, erre a megoldás az, hogy a=6 esetén.
2018. febr. 6. 18:58
 3/5 anonim ***** válasza:
Azt az együtthatóját a z-nek a másodikban tényleg a-nak akartad írni? Már csak a biztonság kedvéért kérdve.
2018. febr. 6. 20:28
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Beszorzod az elsőt 2-vel:


2x-4y+6z = 2

2x-4y+az=3


Kivonod egymásból:


az-6z=1

z*(a-6)=1


Tehát, ha a=6, akkor nincs megoldás.

Ha a nem 6, akkor


z=1/(a-6)


x-2y = 1-3z

x-2y = 1-3/(a-6)


x = 2y+1-3/(a-6)


Tehát, z-re kaptunk egy fix értéket.

y független változó

x függ y-től a fenti összefüggés szerint.


(x,y,z) = (2y+1-3/(a-6), y, 1-3/(a-6))

feltéve, hogy a nem 6.

2018. febr. 6. 20:46
 5/5 anonim ***** válasza:

"Ha három (vagy négy) ismeretlenhez csak két egyenleted van, ne is próbálkozz, nem fog sikerülni."

Nem egészen így van, általánosságban ez az az eset, amikor végtelen sok megoldás van, egyiket meghatározva viszont adódik a többi.

2018. febr. 6. 22:51