Akárhogy számolom nem jön ki a matek tanárom azt mondja nem jó de akkor mi a megoldás?


Na szóval így hangzik a feladat:Az első osztályosok a kiserdei vadasparkban kirándultak.Az iskolából indultak,és 2km-es gyaloglás után megálltak egy játszótéren.A hátralévő út negyedének megtétele után letelepedtek és jó étvággyal megették az ebédet.újabb 2km megtétele után elérkeztek az út feléhez.milyen messze van a vadaspark?


Légyszi magyarázzátok is el.előre is köszi :


2018. febr. 21. 10:05
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Legyen a teljes út s

Mentek 2km-t

Utána megtették a hátralévő negyedét: (s-2) / 4

Utána mentek még 2km-t.


Összesen megtették az út felét:


2 + (s-2)/4 + 2 = s/2


4 + (s-2)/4 = s/2 /*4


16 + (s-2) = 2s

s = 14


Ellenőrzés:

mentek 2km hátra van még 12km

Megtettek még 3km-t (12/4) hátra van még 9

Megtetek még 2-őt, hátra van még 7.

2018. febr. 21. 10:23
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2018. febr. 21. 10:41