Na szóval így hangzik a feladat:Az első osztályosok a kiserdei vadasparkban kirándultak.Az iskolából indultak,és 2km-es gyaloglás után megálltak egy játszótéren.A hátralévő út negyedének megtétele után letelepedtek és jó étvággyal megették az ebédet.újabb 2km megtétele után elérkeztek az út feléhez.milyen messze van a vadaspark?
Légyszi magyarázzátok is el.előre is köszi :
2018. febr. 21. 10:05
1/2 anonim válasza:
Legyen a teljes út s
Mentek 2km-t
Utána megtették a hátralévő negyedét: (s-2) / 4
Utána mentek még 2km-t.
Összesen megtették az út felét:
2 + (s-2)/4 + 2 = s/2
4 + (s-2)/4 = s/2 /*4
16 + (s-2) = 2s
s = 14
Ellenőrzés:
mentek 2km hátra van még 12km
Megtettek még 3km-t (12/4) hátra van még 9
Megtetek még 2-őt, hátra van még 7.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2018. febr. 21. 10:41