Akárhogy számolom nem jön ki a matej tanárom azt mondja nem jó de akkor mo a megoldás?


Na szóval így hangzik a feladat:Az első osztályosok a kiserdei vadasparkban kirándultak.Az iskolából indultak,és 2km-es gyaloglás után megálltak egy játszótéren.A hátralévő út negyedének megtétele után letelepedtek és jó étvággyal megették az ebédet.újabb 2km megtétele után elérkeztek az út feléhez.milyen messze van a vadaspark?


Légyszi magyarázzátok is el.előre is köszi :)


2018. febr. 20. 19:53
 1/2 anonim ***** válasza:

A teljes út legyen x.

(X-2)/4+4=x/2

(X-2)/2+8=x

X+14=2x

X=14

2018. febr. 20. 20:09
 2/2 anonim ***** válasza:
0%
Google - útvonaltervezés, beirod az iskola és a vadaspark nevét és kiirja a távolságot.
2018. febr. 20. 20:34