Adrian.Leverkuhn kérdése:

A kemencéből kivett kenyér hőmérséklete 20 perc alatt 100◦C-ról 60◦C-ra csökken. A levegő hőmérséklete 25◦C. (Diff. Egyenletek? )


Newton lehűlési törvénye szerint a hűlés sebessége arányos a meleg test és a hidegebb környezete közötti hőmérséklet-különbséggel.


A hűtés kezdetétől számítva mennyi idő alatt csökken a kenyér hőmérséklete 30◦C-ra?



2018. febr. 18. 10:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Fehér, barna, vagy félbarna kenyérről van szó?
2018. febr. 18. 10:52
 2/3 A kérdező kommentje:
Bocsi, lemaradt: 500 grammos bajor rozsos kenyérről van szó :)
2018. febr. 18. 11:14
 3/3 sharkxxx ***** válasza:

dt=20perc=1/3h

dT=100C-60C=40C

v=dT/dt

v=40C/(1/3h)

v=120C/h


dT=100C-30C=70C

dt=dT/v

dt=70C/(120C/h)

dt=0.5833h

dt=35perc

2018. febr. 18. 13:17