Newton lehűlési törvénye szerint a hűlés sebessége arányos a meleg test és a hidegebb környezete közötti hőmérséklet-különbséggel.
A hűtés kezdetétől számítva mennyi idő alatt csökken a kenyér hőmérséklete 30◦C-ra?
2018. febr. 18. 10:33
1/3 anonim válasza:
Fehér, barna, vagy félbarna kenyérről van szó?
2/3 A kérdező kommentje:
Bocsi, lemaradt: 500 grammos bajor rozsos kenyérről van szó :)
2018. febr. 18. 11:14
3/3 sharkxxx válasza:
dt=20perc=1/3h
dT=100C-60C=40C
v=dT/dt
v=40C/(1/3h)
v=120C/h
dT=100C-30C=70C
dt=dT/v
dt=70C/(120C/h)
dt=0.5833h
dt=35perc