Gondoltam egy számot. A nála 3-mal nagyobb szám 3-szorosa a szám 4-szeresénél éppen a legkisebb prímszámmal nagyobb.
Pontosan 3 osztója van.
Páros szám.
Prímszám.
Kétjegyű szám.
2018. febr. 17. 16:33
1/3 anonim válasza:
Na! Sikerült végre jól kiírni?
A szám, amire gondoltál: x
Foglaljuk egyenletbe az állítást! A legkisebb prímszám a 2, mint azt mindenki tudja.
3*(x+3) = 4x+2
3x + 9 = 4x + 2
9 = x + 2
x = 7
Az osztóit keresd meg!
Páros? Páaratlan? Nem is tudom...
Prímszám? Ha van osztója az 1-en és önmagán kívül, akkor nem.
Kétjegyű? Nem tudom, akkor épp hiányoztam.
2/3 anonim válasza:
A gondolt szám: -5
3-al nagyobb: -2
3x-2=-6
3X-2=-8
A legkissebb prímszám: 2
Szóval egyiket sem állíthatjuk szerintem. :D
3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen
/nem kell bunkózni/
2018. febr. 18. 13:31