Bogik kérdése:

Mit állíthatunk a gondolt számról?


Gondoltam egy számot. A nála 3-mal nagyobb szám 3-szorosa a szám 4-szeresénél éppen a legkisebb prímszámmal nagyobb.


Pontosan 3 osztója van.

Páros szám.

Prímszám.

Kétjegyű szám.



2018. febr. 17. 16:33
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Na! Sikerült végre jól kiírni?


A szám, amire gondoltál: x

Foglaljuk egyenletbe az állítást! A legkisebb prímszám a 2, mint azt mindenki tudja.


3*(x+3) = 4x+2

3x + 9 = 4x + 2

9 = x + 2

x = 7


Az osztóit keresd meg!

Páros? Páaratlan? Nem is tudom...

Prímszám? Ha van osztója az 1-en és önmagán kívül, akkor nem.

Kétjegyű? Nem tudom, akkor épp hiányoztam.

2018. febr. 17. 16:40
 2/3 anonim ***** válasza:
0%

A gondolt szám: -5

3-al nagyobb: -2

3x-2=-6

3X-2=-8

A legkissebb prímszám: 2


Szóval egyiket sem állíthatjuk szerintem. :D

2018. febr. 17. 16:49
 3/3 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen

/nem kell bunkózni/

2018. febr. 18. 13:31