Mit állíthatunk a gondolt számról?


Gondoltam egy számot. A nála 3-mal nagyobb szám 3-szorosa a szám 4-szeresénél éppen a legkisebb prímszámmal nagyobb.

Mit állíthatunk a gondolt számról?


Pontosan 3 osztója van.

Páros szám.

Prímszám.

Kétjegyű szám.



2018. febr. 16. 18:13
 1/1 anonim ***** válasza:
58%

A szám x.


'nála 3-mal nagyobb szám 3-szorosa' = (x+3)*3 = 3x+9

'szám 4-szeresénél' = 4x


'éppen a legkisebb prímszámmal nagyobb' Legkisebb prím a 2.


(3x+9) = 4x+2


x=7


H,H,I,H

2018. febr. 16. 18:32