Gondoltam egy számot. A nála 3-mal nagyobb szám 3-szorosa a szám 4-szeresénél éppen a legkisebb prímszámmal nagyobb.
Mit állíthatunk a gondolt számról?
Pontosan 3 osztója van.
Páros szám.
Prímszám.
Kétjegyű szám.
2018. febr. 16. 18:13
1/1 anonim válasza:
A szám x.
'nála 3-mal nagyobb szám 3-szorosa' = (x+3)*3 = 3x+9
'szám 4-szeresénél' = 4x
'éppen a legkisebb prímszámmal nagyobb' Legkisebb prím a 2.
(3x+9) = 4x+2
x=7
H,H,I,H