Hogyan számítsam ki sűrűségem?

(40 kilós vagyok) .. fogalmam sincs hogyan kell, pedig ez a házim.😶😥

2018. febr. 17. 15:36
 1/4 anonim ***** válasza:
58%

Testszövet sűrűség: 1006 kg/m3

1006 kg/m3 /40 kg=1/25,15 m3 =0,04 m3 =40 dm3 =40 l


Nagyrészt vízből állunk szóval 40 liter vagy. :D

2018. febr. 17. 16:19
 2/4 anonim ***** válasza:
58%

m=40kg

V=40l=40dm3

p=m/V

2018. febr. 17. 16:30
 3/4 anonim ***** válasza:
p=40kg/0,04m3=1000kg/m3
2018. febr. 17. 16:38
 4/4 Silber ***** válasza:
100%

1.: Befekszel a kádba, és teljesen belemerülsz a vízbe. A szintkülönbségből, és a kád geometriájából kiszámolható a térfogatod

2.: Megméred magad a mérlegen

3.: Elosztod a tömeged a térfogatoddal, és megkapod a sűrűséged

2018. febr. 17. 17:03