(40 kilós vagyok) .. fogalmam sincs hogyan kell, pedig ez a házim.😶😥2018. febr. 17. 15:36
1/4 anonim válasza:
Testszövet sűrűség: 1006 kg/m3
1006 kg/m3 /40 kg=1/25,15 m3 =0,04 m3 =40 dm3 =40 l
Nagyrészt vízből állunk szóval 40 liter vagy. :D
4/4 Silber válasza:
1.: Befekszel a kádba, és teljesen belemerülsz a vízbe. A szintkülönbségből, és a kád geometriájából kiszámolható a térfogatod
2.: Megméred magad a mérlegen
3.: Elosztod a tömeged a térfogatoddal, és megkapod a sűrűséged