Tehát a kérdésem konkretizálva..
Ár kedv. (-30%)
100 Ft 70 Ft
Hogyan tudom kiszámolni azt hogy 70 Ft+30% mennyi? (a 100 Ft 30 százalékát nem tudom kiszámolni mert csak a kedvezményes árat látom)
2016. jan. 27. 04:31
1/2 anonim válasza:
Ha valamit leértékeltek 30%-kal, az azt jelenti, hogy az új ár annak a valamennyinek (legyen X) a 70%-a. Tehát, ha a valamennyit megszorzod 0,7-tel, akkor megkapod az új, kedvezményes árat:
X*0,7 = 70
Innen pedig matek negyedik osztály, ha mindkét oldalt elosztod 0,7-tel, akkor megkapod az eredeti árat:
X = 70/0,7 = 100
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2016. jan. 27. 08:58