Ha összekeverünk 8 darab 60%-os zsírtartalmú és 3 darab 80%-os zsírtartalmú azonos tömegű vajat, hány százalékos zsírtartalmú lesz a keverék?


2018. febr. 17. 12:54
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Mi okoz gondot a feladat megoldásban?
2018. febr. 17. 13:06
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem vagyok biztos magamba, én erre gondoltam h így kellene de nem vagyok benne biztos hogy jó e a gondolatmenet.

8x60+3x80

2018. febr. 17. 13:09
 3/4 anonim ***** válasza:

Egy adag vaj: x

Az összes vaj: 8x + 3x = 11x

Az összes zsír: (8x * 0,6) + (3x * 0,8) = 4,8x + 2,4x = 7,2x

A keverék zsírtartalma: 7,2x / 11x = 7,2 / 11 = ?

2018. febr. 17. 13:09
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2018. febr. 17. 13:37