2018. febr. 17. 12:54
1/4 anonim válasza:
Mi okoz gondot a feladat megoldásban?
2/4 A kérdező kommentje:
Nem vagyok biztos magamba, én erre gondoltam h így kellene de nem vagyok benne biztos hogy jó e a gondolatmenet.
8x60+3x80
2018. febr. 17. 13:09
3/4 anonim válasza:
Egy adag vaj: x
Az összes vaj: 8x + 3x = 11x
Az összes zsír: (8x * 0,6) + (3x * 0,8) = 4,8x + 2,4x = 7,2x
A keverék zsírtartalma: 7,2x / 11x = 7,2 / 11 = ?
4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2018. febr. 17. 13:37