Mekkora annak a négyzetnek az oldala?


Amely egyenlő területű a 17 cm és a 8 cm oldalú téglalappal?


Ezt hogyan kell értelmezni?



2018. febr. 11. 19:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

téglalap területe a*b=T

négyzet területe c*c=T

A két T egyenlő


17*8=c^2

2018. febr. 11. 19:10
 2/4 A kérdező kommentje:

c^2 ez mi?


Egyébként köszönöm :)

2018. febr. 11. 19:12
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
c a másodikon
2018. febr. 11. 19:16
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2018. febr. 11. 19:18