Mekkora az oldala annak a négyzetnek, amely köré 10 cm sugarú kör írható?

2012. dec. 30. 18:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
2*10*sin(45°)
2012. dec. 30. 18:26
 2/11 anonim ***** válasza:
71%
Nagyjából 10*gyök(2).
2012. dec. 30. 18:29
 3/11 rémuralom ***** válasza:
16%
.. helyett nagyjából 10/gyök(2), az kb. 7,07.
2012. dec. 30. 18:38
 4/11 anonim ***** válasza:
Rajzold le és mérd meg.
2012. dec. 30. 18:39
 5/11 A kérdező kommentje:

lerajzoltam és le is mértem.. és innen tudom, hogy a 3. a jó

köszi

2012. dec. 30. 18:47
 6/11 A kérdező kommentje:
első is jó lenne csak nem kell beszorozni 2-vel
2012. dec. 30. 18:48
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A 3.? Hogy lenne kisebb szegénynek az oldala, mint a kör sugara? Mit rajzoltál te? :D
2012. dec. 30. 18:49
 8/11 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a bele írt körrel keverik itt a köré írt kört :)
2012. dec. 30. 18:52
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha a köré írt kör sugara 10, akkor a négyzet átlója 20. (Ez egy rajzon teljesen egyértelmű)

Ekkor felírva a Pitagoraszt tételt arra a háromszögre, aminek két befogója a négyzet két oldala (amik ugye egyenlőek), az átfogó pedig a négyzet átlója:

x^2+x^2=20^2 --> ebből x=10*√2

Tehát a négyzet oldala 10*√2. (Tehát a 2. válasz helyes volt!)

2012. dec. 30. 19:01
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

9-es válaszoló vagyok.

Egyébként nem csak a 2. hozzászóló válasza volt helyes, hanem az 1. hozzászólóé is (csak más alakban írta fel).

A harmadiké pedig egy baromság.

2012. dec. 30. 19:07
1 2