2012. dec. 30. 18:14
3/11 rémuralom válasza:
.. helyett nagyjából 10/gyök(2), az kb. 7,07.
5/11 A kérdező kommentje:
lerajzoltam és le is mértem.. és innen tudom, hogy a 3. a jó
köszi
2012. dec. 30. 18:47
6/11 A kérdező kommentje:
első is jó lenne csak nem kell beszorozni 2-vel
2012. dec. 30. 18:48
7/11 anonim válasza:
A 3.? Hogy lenne kisebb szegénynek az oldala, mint a kör sugara? Mit rajzoltál te? :D
8/11 anonim válasza:
Lehet, hogy a bele írt körrel keverik itt a köré írt kört :)
9/11 anonim válasza:
Ha a köré írt kör sugara 10, akkor a négyzet átlója 20. (Ez egy rajzon teljesen egyértelmű)
Ekkor felírva a Pitagoraszt tételt arra a háromszögre, aminek két befogója a négyzet két oldala (amik ugye egyenlőek), az átfogó pedig a négyzet átlója:
x^2+x^2=20^2 --> ebből x=10*√2
Tehát a négyzet oldala 10*√2. (Tehát a 2. válasz helyes volt!)
10/11 anonim válasza:
9-es válaszoló vagyok.
Egyébként nem csak a 2. hozzászóló válasza volt helyes, hanem az 1. hozzászólóé is (csak más alakban írta fel).
A harmadiké pedig egy baromság.