(ZNO-könyv-2017) Előre köszönöm a válaszokat, nagyon fontos!2018. jan. 13. 15:18
1/3 anonim válasza:
Ha a fokmérték alatt a szög nagyságát értjük fokban, akkor az pl. alfával jelölve: alfa = 3*PI/4 - arctg(2) = 71,565 fok (kb.), a távolság pedig jó közelítéssel a négyzet oldalának a harmada:
(GYÖK(2)/2) / (GYÖK(5)*SIN(alfa)) = 0,333403772 (kb.) lett.
3/3 vurugya béla válasza:
Az előző válaszban ODA ~ OMC (hasonló háromszögek) és a hasonlósági arány 2:1, emiatt OE harmada AB-nek.
A második válaszhoz tehát nem is kell szögfüggvény.