Egy derékszögű háromszög átfogóhoz tartozó magassága 2cm, egyik hegyes szöge 25fokos.Szamitsuk ki a háromszög köré írható kör sugarát. Az eredményt egy tized centiméterre kerekítve adjuk meg.2018. jan. 31. 17:38
1/3 anonim válasza:
Számold ki a 3szög 2 befogóját szinusz és koszinusz segítségével, majd számold ki a területét.
De a 3szög területét az a*b*c/4R képlettel is kiszámolhatod, ahol R a 3szög köré írható kör sugara.
2/3 anonim válasza:
derékszögű háromszög esetében a körülírt kör középpontja az átfogó felezőpontja (Thalesz-tétel)
Vagyis a kör sugara az átfogó fele.
Ha lerajzolod az ábrát, akkor látod, hogy az átfogóhoz tartozó magasság merőleges az átfogóra.
Ennek hossza 2, és a szemközti szög 25 fok.
A két befogót ki lehet számolni egy szinusszal:
sin 25 = 2/a
sin 65 = 2/b
a = 2*sin 25
b = 2*sin 65
r = c/2 = gyök(a^2+b^2)/2
3/3 anonim válasza:
Többféleképp el lehet indulni, a vége mindig ez:
R = m/sin(2α)
=============
ahol
m - az átfogóhoz tartozó magasság
α - a háromszög egyik szöge