Valaki el tudná magyarázni a derékszögű háromszög köré írható kört illetve annak sugarát hogy számolom ki?

Egy derékszögű háromszög átfogóhoz tartozó magassága 2cm, egyik hegyes szöge 25fokos.Szamitsuk ki a háromszög köré írható kör sugarát. Az eredményt egy tized centiméterre kerekítve adjuk meg.

#matematika #derékszögű háromszög #köré írt kör és sugara
2018. jan. 31. 17:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Számold ki a 3szög 2 befogóját szinusz és koszinusz segítségével, majd számold ki a területét.

De a 3szög területét az a*b*c/4R képlettel is kiszámolhatod, ahol R a 3szög köré írható kör sugara.

2018. jan. 31. 18:32
 2/3 anonim ***** válasza:

derékszögű háromszög esetében a körülírt kör középpontja az átfogó felezőpontja (Thalesz-tétel)

Vagyis a kör sugara az átfogó fele.


Ha lerajzolod az ábrát, akkor látod, hogy az átfogóhoz tartozó magasság merőleges az átfogóra.

Ennek hossza 2, és a szemközti szög 25 fok.


A két befogót ki lehet számolni egy szinusszal:


sin 25 = 2/a

sin 65 = 2/b


a = 2*sin 25

b = 2*sin 65


r = c/2 = gyök(a^2+b^2)/2

2018. jan. 31. 18:38
 3/3 anonim ***** válasza:

Többféleképp el lehet indulni, a vége mindig ez:


R = m/sin(2α)

=============

ahol

m - az átfogóhoz tartozó magasság

α - a háromszög egyik szöge

2018. febr. 2. 13:35