Pitagorasz és sinus/cosinus tétellel kéne kiszámolni.2018. jan. 7. 16:27
1/1 anonim válasza:
Rajz nélkül nehéz lesz megérteni. Az oldalfelező merőlegesek metszéspontja lesz a kör középpontja, jelöljük M-mel. A háromszög felső csúcsa legyen C.
Először számítsuk ki a háromszög szögeit! Az alapon lévő szög koszinusza 4/10 = 0,4 Innen a szög: 66,42 fok. A felső szög 180 - 66,42 - 66,42 = 47,16 fok.
A CM távolság, azaz a kör sugara = 5 / cos(47,16/2 fok) = 5 / cos(23,58 fok) = 5,46