2018. jan. 19. 18:18
1/4 anonim válasza:
Házifeladat kategóriáról mi a szerény véleményed drágám?
2/4 A kérdező kommentje:
Nem házi feladat. Versenyfeladatokat oldogatok már napok óta, és ennél nem jutok semmire. Holnap délután verseny. A drágám megszólítás felesleges volt!
2018. jan. 19. 19:17
3/4 anonim válasza:
Tekintsük a gyertyák magasságát egységnek!
Az 1. gyertya magassága x óra elteltével: 1-x/4
A 2. gyertya magassága x óra elteltével: 1-x/3
Azt szeretnénk, hogy:
1 - x/4 = 2 * (1 - x/3)
1 - x/4 = 2 - (2/3)x
1 + (5/12)x = 2
(5/12)x = 1
x = 12/5 = 2,4
Ellenőrzés:
Az első gyertyából leég 0,6 egység, marad: 0,4 egység.
A másodikból leég 0,8 egység, marad: 0,2 egység.
Hurrá!
4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2018. jan. 20. 07:14