Lillamaci kérdése:

Meggyújtunk két egyforma magas gyertyát . Az első 4 óra alatt, a második 3 óra alatt ég le. Van-e olyan időpont, amikor az első gyertyacsonk kétszer olyan magas, mint a második? Ha igen, mennyi idő elteltével, ha gyertyák egyenletesen fogynak?

2018. jan. 19. 18:18
 1/4 anonim ***** válasza:
49%
Házifeladat kategóriáról mi a szerény véleményed drágám?
2018. jan. 19. 18:58
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem házi feladat. Versenyfeladatokat oldogatok már napok óta, és ennél nem jutok semmire. Holnap délután verseny. A drágám megszólítás felesleges volt!
2018. jan. 19. 19:17
 3/4 anonim ***** válasza:
66%

Tekintsük a gyertyák magasságát egységnek!

Az 1. gyertya magassága x óra elteltével: 1-x/4

A 2. gyertya magassága x óra elteltével: 1-x/3


Azt szeretnénk, hogy:

1 - x/4 = 2 * (1 - x/3)

1 - x/4 = 2 - (2/3)x

1 + (5/12)x = 2

(5/12)x = 1

x = 12/5 = 2,4


Ellenőrzés:

Az első gyertyából leég 0,6 egység, marad: 0,4 egység.

A másodikból leég 0,8 egység, marad: 0,2 egység.

Hurrá!

2018. jan. 19. 19:54
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2018. jan. 20. 07:14