Fizika házi, Kepler 3. törvénye?


Valaki segítsen!

feladat: A Mars holdja, a Phobos 9,38*10 a harmadikon km átlagos távolságra 0,319 nap alatt kerüli meg a Marsot. Milyen távolságra kering a Deimos (ez is a Mars holdja) a Mars körül, ha a keringési ideje 1,262 nap?

Kepler 3. törvényével kell kiszámolni, az eredmény elvileg 2,346*10 a negyediken km, de nekem sehogy se jön ki!:(



2018. jan. 13. 12:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Ebben a képletbe behelyettesítesz és kijön:

a1^3/T1^2 = a2^3/T2^2


Meg van adva:

a1 = 9,37*10^3 km

T1=0,319 nap

T2 = 1,262nap


a2-t kell kiszámolni.


a2^3 = a1^3*T2^2/T1^2


a2 = köbgyök(a1^3*T2^2/T1^2)


a2 = köbgyök(9,37^3*10^9*1,262^2/0,319^2) = köbgyök(822,657*10^9 * 15,65) = köbgyök(12875*10^9) = köbgyök(12875)*10^3 =

23,43*10^3 = 2,343*10^4

2018. jan. 13. 12:15
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönö. :)))
2018. jan. 14. 08:19
 3/3 A kérdező kommentje:
m
2018. jan. 14. 08:19