Megcsinaljatok? ( 1egesz 1/5 - 7/10 ) + ( 8/9 + 5/6 ) : 31/36 ez / tortvonalat jelent


2018. jan. 8. 12:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
nem
2018. jan. 8. 12:41
 2/4 anonim ***** válasza:

A kettőspont mit jelent? Osztást?


[link]

2018. jan. 8. 12:48
 3/4 anonim ***** válasza:
56%

Először a zárójeleket kell kiszámolni:


1)

1 egesz 1/5 = 5/5+1/5=6/5


zárójelben:

6/5-7/10


közös nevező a 10,

12/10-7/10 = 5/10 = 1/2


2) Nézzük a köv. zárójelet:


8/9+5/6

Közös nevező a 18

16/18+15/18 = 31/18


Tehát így állunk:


1/2 + 31/18 : 31/36


Az osztás előbb kell elvégezni, mint az összeadást.


Törtet törttel úgy osztunk, hogy a reciprokkal szorzunk:


31/18 : 31/36 = 31/18 * 36/31 =


Lehet egyszerűsíteni kapásból 31-el:


= 1/18*36/18 és 18-al is

= 1/1 * 2/1 = 2


Na most összeadjuk:


1/2+2 = 2 egész 1/2 vagy másképp 5/2

2018. jan. 8. 12:48
 4/4 anonim ***** válasza:
2018. jan. 8. 12:49