A 90/10 - 5/25 -nek melyik a kozos nevezoje?! Ez:/tortvonalat jelent


2018. jan. 5. 11:06
 1/2 anonim ***** válasza:

5/25=1/5

90/10 = 9/1


Közös nevező lehet pl az 5.


90/10 = 45/5

5/25=1/5

2018. jan. 5. 11:08
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha a számláló más, pl


37/10 és 13/25-öd, akkor a 10 és 25 legkisebb közös többszöröse az 50, az lesz a közös nevező.

2018. jan. 5. 11:08