Teljes indukció egyenlőtlenség (? )

Egyenlőtlenség esetén igazolandó teljes indukciót eltudná magyarázni valaki egy jól érthető példán keresztül? (egyenletre megy)

2018. jan. 2. 23:35
 1/3 anonim ***** válasza:
68%
Ugyanúgy megy, mint egyenlőség esetén.
2018. jan. 3. 00:48
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha írnál konkrét példát, könnyebben tudnánk válaszolni.
2018. jan. 3. 00:52
 3/3 anonim ***** válasza:

Itt egy példa:


Mutassuk meg, hogy 2^n>2n+1, ha n>=4


1. Ha n=4, akkor

16>9, tehát igaz.


2. Tegyük fel, hogy n=k-ra igaz az egyenlőtlenség.

2^k>2k+1


Biz be, hogy n=k+1-re is igaz:

2^(k+1)>2(k+1)+1


Átírva a bal oldalt:

2^(k+1) = 2*2^k

az indukciós feltevés szerint ez > 2*(2k+1)=4k+2 Ami nagyobb, mint 2k+3


Ezzel kész a bizonyítás.

2018. jan. 3. 10:47