Egyenlőtlenség esetén igazolandó teljes indukciót eltudná magyarázni valaki egy jól érthető példán keresztül? (egyenletre megy)2018. jan. 2. 23:35
1/3 anonim válasza:
Ugyanúgy megy, mint egyenlőség esetén.
2/3 anonim válasza:
Ha írnál konkrét példát, könnyebben tudnánk válaszolni.
3/3 anonim válasza:
Itt egy példa:
Mutassuk meg, hogy 2^n>2n+1, ha n>=4
1. Ha n=4, akkor
16>9, tehát igaz.
2. Tegyük fel, hogy n=k-ra igaz az egyenlőtlenség.
2^k>2k+1
Biz be, hogy n=k+1-re is igaz:
2^(k+1)>2(k+1)+1
Átírva a bal oldalt:
2^(k+1) = 2*2^k
az indukciós feltevés szerint ez > 2*(2k+1)=4k+2 Ami nagyobb, mint 2k+3
Ezzel kész a bizonyítás.